Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK – etap okręgowy za nami!

W miniony piątek (22 kwietnia) na terenie całej Polski odbywały się etapy okręgowe Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. 

Olimpiada to konkurs organizowany corocznie od 29 lat! Jego celem jest zachęcenie młodzieży szkolnej do poszerzania wiedzy z zakresu promocji zdrowego stylu życia i zdrowego odżywiania. Tematy te są niezwykle ważne teraz i zawsze, ponieważ od stylu życia, jaki prowadzimy, zależy nasze długotrwałe zdrowie.

W bieżącym roku szkolnym w województwie łódzkim we wszystkich etapach w Olimpiadzie udział wzięło łącznie ponad 50 szkół, a z nich prawie 800 uczestników. Jesteśmy szczęśliwi, że tak wiele młodych osób chce angażować się w organizowane przez nas działania, a tym samym dbać o swoje zdrowie.

Etap okręgowy, w którym udział wzięli zwycięzcy etapów rejonowych, polegał na napisaniu testu składającego się z 40 pytań oraz przeprowadzenia akcji prozdrowotnej.

Akcja prozdrowotna to zadanie, na które uczestnicy mieli ok. 2 miesięcy. W tym czasie musieli wymyślić, opracować, zrealizować i złożyć sprawozdanie na wybrany przez siebie temat dotyczący zdrowia. Akcje przygotowane przez uczestników były bardzo różnorodne. Jedne dotyczyły zdrowego odżywiania, chorób, sposobu dbania o siebie, inne aktywności fizycznej i cyklu dobowego życia, pojawiły się też tematy związane z roślinami i ich wpływem na nasze zdrowie. Wszystkie działania zostały zorganizowane w taki sposób, aby mogły trafić do jak największego grona odbiorców – z reguły były to działania na terenie całej szkoły. Uczestnicy w tym etapie musieli wykazać się ogromnym zaangażowaniem i wiedzą, jak również umiejętnościami organizacyjnymi.

Podczas wszystkich etapów Olimpiady ogromną rolę odgrywają nauczyciele/opiekunowie uczestników, którzy najpierw odpowiedzialni są za przeprowadzenie etapu szkolnego, a następnie czuwają i wspierają uczniów w zdobywaniu wiedzy i organizacji akcji prozdrowotnych. Wszystkim angażującym się w nasze działanie nauczycielom przesyłamy ogromne podziękowania!

Podziękowania kierujemy również do wszystkich uczestników! Dziękujemy, że jesteście z nami, chcecie zdobywać nową wiedzę oraz przekazywać ją dalej wśród swoich rówieśników!

Szczególne gratulacje przekazujemy zwycięzcom tegorocznej edycji Olimpiady – etap okręgowy. Poniżej lista laureatów:

 

Kategoria Szkoła Podstawowa

I miejsce – Maja Walczybok, Szkoła Podstawowa nr 4 w Wieluniu

II miejsce – Zuzanna Witkowska, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 8 w Radomsku

III miejsce – Zofia Gałek, Szkoła Podstawowa nr 8 w Piotrkowie Trybunalskim

Kategoria Szkoła Średnia

I miejsce – Laura Skreczko, XLVII Liceum Ogólnokształcące w Łodzi

II miejsce – Natalia Fikus, I Międzyszkolna Bursa w Wieluniu

III miejsce – Michał Grala, Zespół Szkół nr 2 w Pabianicach.

 

Jeszcze raz wszystkim bardzo dziękujemy.

Zwycięzcom życzymy powodzenia w etapie centralnym Olimpiady, podczas którego będą reprezentować nasze województwo.

Zapraszamy do galerii zdjęć 😊