Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK – etap rejonowy

Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK to działanie skierowane do młodzieży szkolnej mające charakter edukacyjny. Jest to projekt, który ma na celu zachęcenie do poszerzania wiedzy z zakresu wiedzy dotyczącej szeroko pojętego zdrowia.

Akcja prowadzona jest już od XXIX lat i cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno wśród uczniów, jak i nauczycieli. Tematyka zdrowia jest szczególnie ważna dla życia każdego z nas. Zgłębianie zasad zdrowego odżywiania jest tym, co może przedłużyć życie i poprawić jego jakość, co więcej jest to temat, który w ostatnich latach staje się coraz bardziej popularny. Social media oraz Internet zalewane są wiadomościami o tym, jak prawidłowo jeść, w jakich ilościach, jakie produkty. Młodzież interesuje się tym, w jaki sposób poprawić swoją sylwetkę oraz zdrowie, stąd Olimpiada jest bardzo interesująca, ponieważ wychodzi naprzeciw aktualnym trendom i zainteresowaniom.

Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK odbywa się w dwóch kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa i szkoła średnia, w kilku etapach, tj. szkolny, rejonowy, okręgowy i centralny.
W tegorocznej XXIX edycji, jesteśmy już po dwóch pierwszych etapach tj. szkolnym, który odbył się 13-14 stycznia oraz rejonowym, który odbył się 3 marca.

W województwie łódzkim etap rejonowy został zorganizowany w wielu miastach powiatowych w tym w Łodzi.

W Łodzi do etapu rejonowego zakwalifikowało się łącznie 17 szkół z czego, z każdej z nich do tego szczebla konkursu zakwalifikował się jeden uczestnik – osoba, która na poziomie szkolnym najlepiej napisała test.

Etap rejonowy w Łodzi odbył się w biurze ŁOO PCK, ul. Wysoka 44. Zadaniem uczestników było napisanie testu składającego się z 30 pytań zamkniętych. W celu wyłonienia zwycięzców zorganizowana została dogrywka (kilkoro uczestników z najlepszymi wynikami miało taką samą ilość punktów). Po jej przeprowadzeniu wyłonili się finaliści:

Kategoria szkoła podstawowa:
I MIEJSCE: Dorota Stachura
II MIEJSCE: Angelika Świętosławska
III MIEJSCE: Emilia Jaśkiewicz

Kategoria szkoła średnia:
I MIEJSCE: Laura Skreczko
II MIEJSCE: Natalia Wojdala
III MIEJSCE: Eryk Dondzik

Zwycięscy tego etapu Olimpiady, w każdej z kategorii zakwalifikowali się do etapu okręgowego, który odbędzie się w Łodzi 22 kwietnia.
Etap ten składa się z dwóch elementów: testu z wiedzy – 40 pytań oraz z przeprowadzenia akcji prozdrowotnej.

Wszystkim finalistom z całego województwa serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy nad realizowaniem akcji prozdrowotnej oraz powodzenia w przygotowaniach do etapu okręgowego.

Wielkie podziękowania składamy również nauczycielom przygotowującym uczniów do Olimpiady, to dzięki Państwu Młodzież jest tak chętna do pozyskiwania nowej wiedzy i zgłębiania zagadnień dotyczących zdrowia.

Pytania dotyczące Olimpiady można kierować telefonicznie lub mailowo: 42 636 12 84 wew. 20 lub lodz.programowy@pck.pl. 

Więcej informacji i szczegółów znaleźć można tutaj: https://lodz.pck.pl/edukacja/olimpiada-promocji-zdrowego-stylu-zycia-pck/